Klimatyzacja Jaworzno - Serwis, napełnianie, odgrzybianie.

Klimatyzacja Jaworzno - Serwis, napełnianie, odgrzybianie.

Oferujemy pełny serwis klimatyzacji. W odróżnieniu od innych warsztatów dokonujemy nie tylko napełnienia czynnika lecz także jego całkowitą wymianę wraz z ozonowaniem i odgrzybianiem. Dodatkowo możemy sprawdzić szczelność całej instalacji i dzięki specjalnym narzędziom ustalić dokładne miejsce wycieku.

Należy pamiętać, że klimatyzacja posiada swój własny olej, który należy regularnie wymieniać. Stary olej, który stracił swoje właściwości może doprowadzić do bardzo kosztownych usterek w układzie klimatyzacji (m.in. kompresor klimatyzacji może ulec poważnej awarii). W naszym serwisie wykonamy dla Państwa kompleksowy serwis klimatyzacji wraz z wymianą oleju oraz czynnika klimatyzacji, który krąży w całym układzie.

Zajmujemy się również naprawą uszkodzonych i nieszczelnych instalacji.

 

Nie zapominajcie również o filtrach kabinowych w swoich samochodach!

Problem ze smogiem czy też alergiami jest coraz bardziej powszechny. Wszelkiego rodzaju pyłki i zanieczyszczenia towarzyszą nam praktycznie cały dzień. Z pomocą przychodzą nam filtry kabinowe. Wiele osób zapomina o wymianie tych filtrów (o ile dany samochód taki filtr posiada), a często nie wie, że taki filtr nawet istnieje. Filtr ten, zapobiega przedostawaniu się do kabiny naszego samochodu zanieczyszczonego powietrza. Zanieczyszczony filtr kabinowy, będzie powodował również nadmierne parowanie się szyb w naszym samochodzie, oraz może gromadzić nieprzyjemne zapachy.

Dzięki regularnej wymianie filtra kabinowego pozytywnie wpłyniemy na nasze zdrowie ograniczając wdychanie zanieczyszczeń z powietrza, oraz (co ważne!) poprawimy naszą koncentrację na drodze.

Dodajmy więc filtr kabinowy do naszego corocznego serwisu olejowego i filtrowego!

Co dolega mojej klimatyzacji? | Klimatyzacja Jaworzno

Kompresor klimatyzacji
Kompresor klimatyzacji

Jednym z częstych powodów niesprawnej klimatyzacji, może być kompresor. Służy on do wprawiania w ruch czynnika klimatyzacji oraz odpowiada za jego sprężanie. To właśnie dzięki temu procesowi w głównej mierze zawdzięczamy przyjemne uczucie chłodu panujące w naszym samochodzie w upalne dni. Awaria takiego kompresora może kojarzyć się ludziom z ogromnymi wydatkami na jego naprawę. Często okazuje się, że kompresor jest sprawny, a usterce uległ jakiś z jego podzespołów – np. sprzęgło. W takim wypadku nie ma potrzeby wymiany kompresora klimatyzacji na nowy – wystarczy wymienić jego uszkodzony element. Jeżeli, Twoja klimatyzacja odmówiła posłuszeństwa, zgłoś się do nas! Zdiagnozujemy usterkę, a następnie w profesjonalny sposób doprowadzimy Twoją klimatyzację do idealnego stanu.

Chłodnica klimatyzacji (skraplacz)
Chłodnica klimatyzacji (skraplacz)

Skraplacz umiejscowiony jest (zazwyczaj) w okolicach chłodnicy silnika. Czynnik, cyrkulujący w układzie klimatyzacji, przez większość czasu utrzymuje stan ciekły, natomiast podczas sprężania przemienia się w gaz, który poza wysokim ciśnieniem cechuje się wysoką temperaturą. Brak dobrej wentylacji, powoduje zauważalny spadek wydajności naszej klimatyzacji. Najczęstsze awarie tego podzespołu to wycieki czy też nagromadzenie się brudu i zanieczyszczeń w jego zewnętrznej części (spadek wydajności chłodzenia czynnika). W naszym serwisie bez problemu zdiagnozujemy i naprawimy usterki skraplacza w Państwa samochodzie, a w razie potrzeby wymienimy go na nowy.

Osuszacz
Osuszacz

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że klimatyzacja posiada swój własny filtr, którego stan powinniśmy kontrolować. Osuszacz jest bardzo ważnym elementem klimatyzacji. Jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie układu klimatyzacji od nadmiaru wilgoci. Czynnik chłodniczy, który dociera do osuszacza klimatyzacji, zostaje przefiltrowany przez warstwę absorpcyjnego granulatu, dzięki czemu jest wstanie wchłonąć nadmiar wilgoci oraz innych niepożądanych zanieczyszczeń znajdujących się w układzie. Nie kosztuje majątku, a jego wymiana może w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na wydajność klimatyzacji w naszym pojedzie. 

Możesz nam zaufać!

Przy serwisowaniu Państwa samochodów korzystamy z części renomowanych producentów co gwarantuje nam wysoką jakość. Mechanicy nieustannie doszkalają się w zakresie wiedzy mechanicznej. W naszym warsztacie kontroluje się jakość wykonywanych usług. Każda usługa objęta jest zleceniem serwisowym, na którym podpisuje się mechanik wykonujący naprawę, dzięki czemu staramy się uniknąć źle wykonanej usługi. Pracujemy na najwyższej klasy narzędziach oraz urządzeniach, które eliminują uszkodzenia wykręcanych części w Państwa samochodzie. Używamy urządzenia diagnostycznego firmy Bosch CDIF oraz VCDS.