Turbosprezarki
turbosprezarki 2

Regeneracja turbosprężarek Jaworzno

Zajmujemy się Regeneracją i wymianą uszkodzonych turbosprężarek. Należy pamiętać, że w nowoczesnych samochodach turbosprężarka pracuje pod ogromnymi obciążeniami w wysokich temperaturach oraz pod dużym ciśnieniem. Jej uszkodzenie powoduje spory spadek mocy, spalanie oleju silnikowego a nawet unieruchomienie auta i uszkodzenie całego silnika.

Regeneracja turbosprężarek Jaworzno

Turbina w silnikach samochodowych jest bardzo skomplikowanym mechanizmem, narażonym na działanie bardzo dużych sił i jeszcze większych temperatur. Wirnik turbiny kręci się z prędkościami dochodzącymi do 200 000 obr/min, a w silnikach benzynowych przepływające spaliny osiągają temperaturę nawet 900°C. Tak ekstremalne warunki są dla naszych turbin codziennością. Dlatego należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta odnośnie rodzaju i klasy lepkości oleju stosowanego w silniku. Odpowiednie smarowanie naszej turbiny to gwarancja dłuższej sprawności turbosprężarki. Należy nie zapominać jednak o kilku ważnych sprawach : 

  • Po uruchomieniu silnika wyposażonego w turbinę, należy wstrzymać się od dynamicznej jazdy, aż do czasu gdy olej rozejdzie się po turbosprężarce oraz osiągnie optymalną temperaturę pracy.
  • Gaszenie silnika wyposażonego w turbo tuż po zatrzymaniu nie jest dobrym pomysłem. W szczególności po dłuższej i dynamicznej jeździe, należy odczekać kilkanaście sekund aby turbina mogła wyhamować bez utraty smarowania.
  • Oszczędzanie na oleju nie jest dobrym pomysłem. Różnice między dobrym markowym olejem, a tym tańszej marki potrafią być ogromne – a cena tylko nie znacznie niższa. Oszczędzanie kilkunastu złotych rocznie na oleju, może przynieść nieporównywalnie większe straty niż zyski. Nie oszczędzajmy na olejach! Nie warto!
  • Należy regularnie kontrolować nie tylko ilość oleju silnikowego, ale przede wszystkim jego stan. Zużyty olej może okazać się zabójcą naszej turbosprężarki.
  • Nie możemy zapominać o regularnej wymianie filtra powietrza. Zapobiegnie to dostaniu się ew. nieczystości do naszej turbosprężarki.

Mimo wszystko, nawet ponadprzeciętne dbanie o naszą turbosprężarkę nie zawsze zagwarantuje nam jej niezawodność. Jeżeli turbina w Twoim samochodzie odmówiła posłuszeństwa, to zapraszamy do naszego serwisu! Oferujemy profesjonalna regeneracje Turbin samochodowych. Profesjonalne wykonanie usługi za uczciwą cenę! Możesz nam zaufać, sprawimy, że Twoje Turbo odzyska swoją pełną sprawność! Nasz serwis znajduje się w Jaworznie. Zapraszamy!

Możesz nam zaufać!

Przy serwisowaniu Państwa samochodów korzystamy z części renomowanych producentów co gwarantuje nam wysoką jakość. Mechanicy nieustannie doszkalają się w zakresie wiedzy mechanicznej. W naszym warsztacie kontroluje się jakość wykonywanych usług. Każda usługa objęta jest zleceniem serwisowym, na którym podpisuje się mechanik wykonujący naprawę, dzięki czemu staramy się uniknąć źle wykonanej usługi. Pracujemy na najwyższej klasy narzędziach oraz urządzeniach, które eliminują uszkodzenia wykręcanych części w Państwa samochodzie. Używamy urządzenia diagnostycznego firmy Bosch CDIF oraz VCDS.